Головна » Статті » Статьи

Весілля у піст: думка священиків

Чимало молодят постають перед питанням, коли відгуляти весілля. Адже потрібно, щоб фотосесія вийшла гарною, локація для святкування зручною (на природі чи навпаки – в приміщенні), а погода хорошою. Утім, у виборі найважливішого в житті дня дехто керується ще й релігійними поглядами. Про те, чи можна одружуватися в піст, ми запитали у представників духовенства.

Невдовзі розпочнеться Петрів піст (так звана Петрівка). Багато молодят не зважають на це і влаштовують весілля  саме у ці дні, адже в період посту більше закладів вільно, та й у РАЦСі менший ажіотаж.

Звісно, в такому випадку весілля обмежиться офіційною реєстрацією шлюбу. Вінчання у піст не проводять.

«Православні християни не можуть проводити весілля, тобто, весільний бенкет під час посту. Адже в природі постового періоду закладено уникання веселощів і розваг. З цієї причини у Церкві тоді як правило не звершують таїнство Шлюбу (Вінчання)»,  - розповідає голова інформаційно-видавничого центру Волинської єпархії УПЦ КП протоєірей Віталій Собко.

Натомість щодо розпису у РАЦСі, за словами священика,  заперечень немає, адже це лише формалізація подружніх стосунків у правовому полі держави.

Такої ж думки і голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії УПЦ Валентин Марчук. Він наголошує, що власне розпис у РАЦСі до посту не має жодного стосунку.

«Дні посту – це дні покаяння», - підкреслив Марчук і додав, що банкет, танці і веселощі в піст заборонені. «Тому церква рекомендує в піст не організовувати весілля у значенні банкету, святкувань. А сам розпис порушенням канонів не буде», - наголошує священик.

За народними прикметами, хто одружується в піст матиме «пісне життя». Тому для охочих влаштувати гучне святкування шлюбу подаємо календар постів на 2015 рік.

Категорія: Статьи | Додав: ku4erava_vla (26.05.2015)
Переглядів: 1054 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наша адреса
Б. Хмельницького, 47
м.Луцьк, 43016
Волинська область+3 8095 54 171 54 vashevesillya@ukr.net
Mirum
sample map